Mesafeli Satış Sözleşmesi

Üyelik formunu eksiksiz ve geçerli olarak dolduran herkese üyelik hakkı sağlanır.

Üye kendisine ait olmayan bilgileri kullanamaz. Geçerli ve aktif olan bir eposta adresi bildirilmesi zorunludur. Üye, kayıt esnasında verdiği bilgilerin doğruluğunu onaylar ve bu bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanacak her türlü sonucu peşinen kabul eder.

Üyelerin verdiği bütün bilgiler, gizlilik prensipleri çerçevesinde gizli tutulur.

Sitemizden kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. 7 Gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı veya havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.

Alışveriş sitemizden tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta %0, dergide %1, müzik, video, kargo için %18, fiyatlara KDV dahildir.

Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından firmamız sorumlu değildir. Hataların düzeltimin de kriter ürünün piyasa fiyatı ve o kategoride veya benzer ürünlerde uygulanan indirim ve fiyat politikası geçerlidir.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

ÖN SİPARİŞTE satın alınan ürünler; ürün detayında belirtilen tarih itibari ile sevk edilmeye başlanacaktır. ÖN SİPARİŞ ve NORMAL Stoklu ürünler ile birlikte satın alındığında ÖN SİPARİŞ'teki ürün tarihi geldiği zaman birlikte sevk edilecektir. ÖN SİPARİŞ'teki ürün sevk tarihi herhangi bir sebepten dolayı gecikme durumu yaşandığında ya da herhangi bir sorunla karşılaşıldığında size bu konu hakkında bilgi verilecektir. ÖN SİPARİŞ'teki ürün belirtilen sevk tarihinden önce stoklarımıza girdiğinde o tarihten itibaren sevk edilmeye başlanır.

Firmanın sattığı ürünler tüm sanal alışveriş sitelerinden farklı olarak birçok ürünü stoklarında barındırmaktadır. Ancak sattığımız her ürünü stoklarımızda bulundurmadığımızdan yayınevi ve dağıtım firmalarından tedarik edilmektedir. Ürünler sitemizde ve perakende satış kısmında sürekli değişiklikler göstermektedir, bu durumda stokta görünüp ancak elimizde bulunmayan ürünlerin tekrardan temin edilmeye çalışılır. Ürün tedariki uzun sürecekse veya piyasada geçerliliğini kaybetmişse gönderilemez, bu durum size eposta veya telefon ile bildirilir. Yerine başka ürün almaz iseniz vereceğiniz hesap numarasına nakit (5TL nin altında olan iadeler paket içerisinde ulaştırılabilir) ya da kredi kartınıza iade işlemi yapılır. Sipariş edilen kitapların tedarik süreci 10 iş gününü geçmesi durumunda müşteri ücret iadesi isteyip siparişini iptal edebilir.

Ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile Firmamızın bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların Internet şubeleri ve ATM'ler üzerinden yapmanızı öneririz.

Gönderilemeyen ürünlerden dolayı kazandığınız haklar ve kazançlar geçerlidir.

Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Kargo ile gönderilmektedir. Genelde 2-3 günde teslim edilmektedir. Küçük yerleşim bölgelerine (Mobil) haftanın belli günlerinde teslimat yapıldığından ürünler gecikmeli ve mobil ücreti dahil edilmektedir. Eklenen mobil ücretten Firmamızın bir ilgisi yoktur.

Tahsilatla yani kapıda ödemeli siparişlerde, ürün bedeli + taşıma bedeli + tahsilat bedeli alınmaktadır. Sipariş onayları Kimlik Doğrulama, Telefon ya da SMS şeklinde alınmaktadır. İşleme alınan siparişlerin gönderiminden sonra doğacak maddi sorumluluklar müşteriye aittir. Kargo firması, firmamız tarafından size bildirilen toplam bedeli sizden talep etmektedir. Bu bedel KDV Dahil ve Nakit olarak ödenmektedir. Kargo firması bu tutardan hariç sizden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Teslim alınmayan paketlerde, müşterinin sorumluluğunda olan; kargo gidiş – geliş ücreti ve tahsilat bedeli bedeli müşteriden talep edilmektedir. Kargo firması paketi müşteriye teslim edemez ise, gidiş kargo ücretini, geliş kargo ücretini ve tahsilat bedelini bizden talep eder. Bu durumdan dolayı kapıda ödemeli siparişlerde mükerrer ve aldatıcı siparişler müşterinin sorumluluğundadır.

Kapıda Nakit Ödemeli Sistem, Kredi Kartı olmayan, Havale ve EFT ile uğraşmak istemeyen, ayrıca internet ortamına güven duymayanlar için geliştirilmiş bir ödeme sistemidir. Sipariş veren, paketi mutlak surette teslim almayı taahhüt eder. Vazgeçme hakkı, sipariş kargoya verilmeden önce masrafsızdır. Kargoya verildikten sonra siparişini almayan müşterilerimiz, bu aşamada gidiş-geliş kargo masrafları ve tarafımızca kargo firmasına ödenen komisyon bedelini ödeyerek “vazgeçme” haklarını kullanabilirler.

Fazla sayıda, caydırıcı ve gerçekliği olmayan siparişler ve teslim alınmayan paketleri olduğu belirlenen siparişler işleme alınmamaktadır. Kapıda ödemeli siparişlerde gönderme zorunluluğumuz bulunmamaktadır. Gerçekliği kabul edilen ve paketi teslim almayı taahhüt eden müşterilerimize gönderim yapılmaktadır.

Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda iletişim formu ve e-posta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak firmamıza fakslanıp durum bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Firmamız, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

Alıcı tarafından verilen hatalı siparişlerden dolayı, ürün değişimi veya iadesi Firmamız tarafından sakıncalı değilse değişimi yapılabilir. Ancak geliş – gidiş kargo ücretleri alıcıya aittir. Bizim tarafımızdan yapılan hatalardan dolayı kargo, gidiş – geliş ücreti bize aittir. Ancak hatalı ürünün maddi değeri kargo giderlerine değmeyecek bir tutarda ise ücret iadesi yapılır.

Paketleme, kargo ve teslim masrafları TÜKETİCİ tarafından karşılanmaktadır. Kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir. Teslimat, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, TÜKETİCİ'nin belirtilen adresine teslim edilecektir. Teslim anında TÜKETİCİ'nin adresinde bulunmaması durumunda dahi Firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, TÜKETİCİ'nin ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir.

Satıcı; sipariş işlemlerine ilişkin elektronik kayıtları 6 ay süreyle saklamakla yükümlüdür. Daha önceki sipariş işlemlerine ilişkin kayıtlardan sorumlu tutulamaz.

Teslim alınmayan paketlerde müşteri sorumluluğu:

Müşteri tarafından herhangi bir kusur belirtmeksizin paketin teslim alınmaması durumunda paket geri iade olarak gelmektedir. Bu durumda kâr edilemediği gibi; Kargo Gidiş ve Geliş masrafları, paketleme, faturalandırma vb. giderleri paket ücretinden kesilerek kalan ücret iade edilir. Satış işlemi gerçekleşmediği gibi kargo ve diğer masraflar zarar konusudur.

Teslim alınmayan paketlerde kargo masrafı güncel kargo firması anlaşmasındaki fiyatlara göre hesaplanmaktadır. Kargo firması fiyatları DS FIYATI + %18 KDV + %2,5 POSTA vergisi şeklindedir. Teslim alınmadan tekrar firmaya iade olarak geldiğinde ise firmaya + (artı) olarak DS FIYATIN yarısı kadar faturalanmaktadır. Tahsilatlı paketlerde ise ayrıca Tahsilat bedeli eklenmektedir.

Unutulmamalıdır ki, “Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler” cayma hakkı kapsamı dışındadır.

Hediye kampanyalarında; Siparişden sonra İade / İptal ya da siparişten ürün çıkarılması durumunda en son kalan sepet tutarına göre işlem yapılır, uygulanan kampanya sepet tutarından az ise hediye ürün iptal edilir ya da iadesi istenilir.

Müşteri, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 ondört gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı Ucuzkitapal.com'a taahhüt eder... Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin Ucuzkitapal.com'a ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV veya buna benzer yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.

Firmamızın, yurtdışı satışı bulunmamaktadır.

Müşteri, Internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. Ucuzkitapal.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren on dört (14) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez. Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

İade edilecek ürünün şirketimiz adına kesilecek bir iade faturası ile iade faturası düzenleme imkanı bulunmayan durumlarda, ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir. İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının temin edilemediği durumlarda, bundan kaynaklanan KDV vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir.

Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde taşıma masrafı müşteri tarafından ödenecektir.

İadesi yapılacak olan ürünler, siparişinizi size getiren kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde elimize geçtiği zaman ulaşım masrafı tarafımızdan karşılanacaktır. Aksi taktirde ulaşım masrafı müşterimize aittir.

Sipariş edilen kitapların tedarik süreci 10 iş gününü geçmesi durumunda müşteri ücret iadesi isteyip siparişini iptal edebilir.