Günebakan Düşlerimiz - Tülin Ural - İletişim Yayınevi

46.50 TL
9789750531682
Temin Edilebilir
Giriş Yapınız

Ürün satın almak için
lütfen üye girişi yapınız.

Ürün Açıklaması

“Kamusal alan... siyasal mu¨cadelelerin kavga ugˆragˆının berisinde, olus¸, eylem ve etkiles¸im halinde bulunacak eyleyicilerin ortakduyularının, algı kategorilerinin ve yatkınlıklarının tu¨redigˆi; degˆerlerin sahiciligˆinin, ortaklıgˆının, farklılıklarının ve kars¸ıtlıklarının sınandıgˆı hem gerc¸ek hem simgesel bir uzamdır. Bu anlamda kamusal alan, Meral O¨zbek’in ‘hem toplumsal yas¸amın u¨retim kos¸ullarından kaynaklanan toplumsal ilis¸kilerin yapılanma bic¸imi hem de bu kos¸ul ve ilis¸kileri tecru¨be etme, anlamlandırma ve onlarla bas¸ etme tarzı’ olarak tanımladıgˆı ku¨ltu¨ru¨n fiili^ varlık ve etki alanıdır. ”

Bahadır Vural Günebakan Du¨s¸lerimiz, ku¨ltu¨r, kamusallık ve tecru¨be u¨zerine keskin go¨zlem ve analizlerden olus¸an zengin bir sec¸ki niteligˆinde: “Mu¨s¸terekler” hareketi, feminizm, okul kars¸ıtı ku¨ltu¨r gibi muhalif siyasi tecru¨beler... Farklı kentsel meka^n deneyimleri... Erkeklik krizinin go¨ru¨nu¨mleri... Sosyal medyada linc¸ten “kebaba,” popu¨ler ku¨ltu¨r mu¨cadeleleri...

Ahmed Midhat Efendi’den bagˆıs¸lama, dostluk ve as¸k bagˆlamında Arendt-Heidegger ilis¸kisine, Benjamin’in “deneyim yoksullugˆu” mefhumuna, kamusal ve siyasalla ilgili du¨s¸u¨ncenin refleksiyonları... Bu entelektu¨el ilginin gelis¸mesine kurucu katkılarda bulunan Meral O¨zbek’e bir armagˆan. Tu¨lin Ural ve Bahadır Vural’ın hazırladıgˆı derlemede Leyla Bektas¸ Ata, Ebru Aykut, Nacide Berber, Fatmagu¨l Berktay, Diler Bulut, Aykut C¸elebi, Begu¨m O¨zden Fırat, Ceren Lordogˆlu, Ebru Mocos¸, Burak Onaran ve Alev O¨zkazanc¸’ın katkıları yer alıyor.

Yazar:
Sayfa:
312 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.00x19.50 cm
Basım Yılı:
Eylül 2021
Barkod:
9789750531682