Origami: Oyuncaklar - Nazan Tacer - Tudem Yayınları

27.00 TL
9789944696142
Temin Edilebilir
Giriş Yapınız

Ürün satın almak için
lütfen üye girişi yapınız.

Ürün Açıklaması

Kağıdın hayalle buluşması…

Kanat çırpan kuş, zıplayan kurbağa, geveze karga, kahkaha çiçeği, yıldız şekerlik ve daha niceleri…

Hepsi de origami ustası Nazan Tacerin vazgeçemediği tutkusu origami sanatının en nadide eserlerinden. Temeli yaklaşık 2000 yıl öncesine dayanan Uzakdoğu menşeli bu kağıt katlama sanatının gelişimi ise altıncı yüzyılda Japonyada oluyor. Zamanla tüm dünyaya yayılan bu sanat, haliyle Türkiye sınırlarına kadar ulaşıyor. Origami sanatı Türk insanı için öncelikli olarak ailelerin çocukları ile birlikte keyifli vakit geçirmeleri için kullanılmış. Bu alanda hünerli olan ayrıcalıklı eller daha sonrasında bu sanatı Türkiyede yaygınlaştırmak için ellerinden geleni yapmışlar.

Nazan Tacer de bu isimlerden biri. Yıllar önce babası ile birlikte oynadıkları, adını bile bilmediği kağıt katlama oyunu onu öylesine derinden etkilemiş ki yıllar onu emsalsiz bir origami ustasına dönüştürmüş. Nazan Tacerin yediden yetmişe herkesi cezbedecek origami kitapları üç ayrı başlıkta toplanıyor:

Hayvanlar-Bitkiler
Oyuncaklar
Hediyelik

Birbirinden neşeli renkli kağıtlarla üç boyutlu tasarımlar yapmak çok heyecan verici bir duygu. Küçücük bir kâğıt parçasının takip edilecek bir dizi katlama işleminin ardından bambaşka bir şeye dönüşecek olmasının hayalini kurmak ise ayrı bir haz veriyor insana. Hoşça zaman geçirmek, sevdiklerinize el emeği göz nuru hediyelikler sunmak için sizleri Nazan Tacerin origami kitapları ile kurduğu renkli dünyasına davet ediyoruz.

Uyarıyoruz, bir kere bu dünyaya adım attınız mı kolay kolay çıkamayacaksınız!

 

Yazar:
Sayfa:
31 Sayfa
Kağıt:
Kuşe Kağıt
Boyut:
20.00x26.00 cm
Basım Yılı:
Şubat 2013
Barkod:
9789944696142