Kırmızı Yoyo - Oktay Akbal - Günışığı Kitaplığı

40.00 TL
9789944717823
Temin Edilebilir
Giriş Yapınız

Ürün satın almak için
lütfen üye girişi yapınız.

Ürün Açıklaması

Gazeteci, yazar Oktay Akbalın çocukluk anılarıyla örülmüş öyküler geçmişi günümüze taşıyor!

Usta yazar Oktay Akbalın , duyarlı ve samimi anlatımını, şiirsel dilini sergileyen öykü seçkisinde, edebiyat ve yaşam iç içe. 2010 Memet Fuat Yayıncılık Ödülüyle taçlanan Köprü Kitapların 12. kitabı olarak yayımlanan seçkinin her öyküsünde okur, hem Oktay Akbala hem de İstanbula biraz daha yakınlaşıyor. Yaşamdan çok renkli kesitler sunan, umut, endişe, özlem, ilkgençlik heyecanları ve aşkla, sevgiyle örülü öyküler, duru diliyle her yaştan okur için.

Kitapta yer alan 16 öykü: Bir Araba Karpuz, O Haziran Günü, Lunapark, Turgutu Örnek Alsak, Son Taş Kavgası, Kırmızı Yoyo, Yabancı Okulda, 1935te Bir Akşam, Bizans Definesi, Dağınık Anılar, İlkgençlik Sevdaları, Hayri Beyli Üsküdar, Kara Önlükler, Tarzan Öldü, Lokomotifler, Bir Sabahtı.

Semih Gümüş: Oktay Akbal, bizim edebiyatımızda öykü deyince akla ilk gelen yazarlardandır. Yetmiş yıl boyunca gazetesindeki köşesinde sayısız yazı yazdı, ama her zaman önce öykücü olarak kaldı... Genç yazarların ve yazar adaylarının öncelikle okuması gereken yazarlar arasında Oktay Akbalı hep anmamın nedenleri bunlar. Türkçenin bir edebiyat dili olarak güzelliğini, dilin yalın halinin de ne denli zengin olabileceğini, gerçek hayatın nelerinin anlatılmaya değer olduğunu görmek için, sağlam bir denektaşıdır o. Kırmızı Yoyo, genç okurlarının damağında bıraktığı tadın yanında, bana kalırsa, yazma isteği de uyandırabilir.

Yazar:
Sayfa:
116 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.00x19.50 cm
Basım Yılı:
Haziran 2021
Barkod:
9789944717823