Allahı Nasıl Buldum - Hasan Tanrıverdi - Kariyer Yayınları

30.00 TL
9789944300971
Temin Edilebilir
Giriş Yapınız

Ürün satın almak için
lütfen üye girişi yapınız.

Ürün Açıklaması

Allahı bulmak için, zerreden Güneşe ve Güneşten galaksilere kadar, bu koca kâinat, sonsuz derecede ilim, kudret ve irade sahibi tek bir ustanın eseri ve mülküdür. O mülkünde, sanatının bütün mükemmelliklerini ve inceliklerini akıl ve şuur sahiplerinin, Yüce Allahı bilmesi ve tanıması için teşhir etmiştir.

- Hasan Tanrıverdi

Allahı Nasıl Buldum isimli bu eserin okuyucularına hayırlı, faideli ve tesirli olmasını Rabbimden niyaz ederim, elinize yüreğinize sağlık. Gerçek yurdunu kaybettiği cennetini unutmuş, her geçen gün daha çok dünyevileşen İnsanoğlunun baktığı, gördüğü, dokunduğu her şey aslında onunla konuşmaktadır ve bir şey anlatmaktadır. Rabbimiz Kuranda zariyat-56. ayette Ben insanları ve cinleri bana kulluk etsinler-beni tanısınlar diye yarattım buyurur.

Yaşadığımız her an, asıl gayemiz Allahı aramak ve bulmak içindir. İsim ve muhtevasıyla işte bu güzel eserde bu gayeyle yola çıkmış. Okuyanlara tam yerinde ve zamanında diyebileceğiz güzel bir yol arkadaşı olacağına inanıyorum.Bu yolda emek ve gayret ortaya koyan kıymetli yazarımıza ve okuyucularımıza da bu vesileyle tebrik ve teşekkürlerimi arzederim.... Rabbim baktığımız her şeyde Onu görmeyi, tanımayı sevmeyi ve itaat etmeyi hepimize nasip eylesin. Kalbi muhabbet, selâm ve dualarımla…

- Ömer Döngeloğlu - Yazar

Kutsi Hadis-i Şerifte buyrulduğu üzere Ben gizli bir hazineydim, bilinmek- bulunmak istedim. Hz. Allah, takdiri cilve gereği aşkından yarattığı kullarınca, aşk üzere bulunmayı ister. Ancak aşkı kıt, aklı tavan yapmış niceleri onca hikmet gözünün önünde olmasına rağmen, Allahı bulup, içindeki cenneti keşfedememiş ve varlığının farkındalığında olmadan sıfırlanmış bir hayatı tercih etmiştir.

Bu kitap, Allahı bulma ve vesvese bunamasından kurtulmanın yolunu gösteren, bir hoşnutluk ile size hem yol oluyor, hem de Yolunuz Sırat-ı Müstakîm olsun çağrısı ile hidayet yolculuğuna çıkartıyor.

- Sinan Yağmur - Yazar

Sayfa:
216 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
14.00x21.00 cm
Basım Yılı:
2014
Barkod:
9789944300971